KONIE NA BIEGUNACH

Koniki na biegunach to proste zabawki, a dają nieskończenie wiele radości. Zwykle przybierają kształt konia na dwóch łukowatych profilach zwanych biegunami, ale zdarzają się też podobne do innych zwierząt, jak słonie czy dinozaury.

Są z nami już od wieków, a upowszechniły się i na dobre zagościły w naszych domach w XIX wieku. Niegdyś były wytworem rzemieślniczym. Niektóre uchodzą obecnie za zabytki, a nawet dzieła sztuki i są umieszczane w muzeach. Dziś tylko nieliczne tworzone są ręcznie.

Mimo upływu lat kolejne pokolenie się na nich buja. Zabawka jest ponadczasowa.

Bujaki na biegunach dla chłopców i dziewczynek

Przeważnie to dziewczynki uwielbiają koniki, ale i chłopcy z przyjemnością wchodzą na grzbiet zabawkowego rumaka. Małe dzieci mają niezwykłe wyczucie rytmu, wprost przepadają za zabawami, które pozwalają im wykonywać proste czynności ruchowe. Poza tym maluchy wyraźnie się uspokajają, kołysząc się na sympatycznym zwierzątku.

Konik-kołyska

Dla najmłodszych świetnym prezentem jest miękki, nad wyraz przyjemny w dotyku pluszowy konik. Maluszek wygodnie ułoży się w obszernej kołysce, od razu zaprzyjaźniając się z miłym stworzeniem.

Interaktywny konik

Są i takie koniki, które bardzo przypominają prawdziwe wierzchowce. Swoją radość wyrażają poprzez rżenie oraz wymachiwanie bujnym ogonem!

Konik na biegunach z oparciem

Maluszkom polecamy także konik na biegunach z oparciem. Jeżeli smyk już siada, to z przyjemnością umości się w siedzisku przypominającym kanapę i tak samo wygodnym. Oparcie charakteryzuje stabilna konstrukcja i przyjemny w dotyku materiał. Wśród modeli polecamy nie tylko koniki, ale także misie czy osiołki na biegunach.

Rozwijanie wyobraźni

Zabawa powinna rozwijać dziecięcą wyobraźnię, nie stawiać jej żadnych barier. I tak też jest w przypadku bujanych koników. Chłopcy momentalnie przeistaczają się w kowbojów lub legendarnych rycerzy, którzy wyruszają na turniej. Dziewczynki zaś stają się księżniczkami lub dżokejkami.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry