Heidi

Playmobil Heidi

Heidi towarzyszy smykom od ponad stu lat. Po raz pierwszy pojawiła się w ich pokojach jako bohaterka powieści dla dzieci. Miało to miejsce w 1881 roku. Czytając książkę (lub słuchając, jak czytał im ktoś starszy), maluchy poznawały rezolutną dziewczynkę, która przeżywała wielkie przygody w otoczeniu gór i rozmaitych zwierząt. Książka z marszu odniosła sukces wydawniczy. W dobie kina i telewizji pojawiły się ekranizacje w postaci produkcji pełnometrażowych oraz seriali; później wydana została także gra komputerowa. Przy czym zamiast gry wideo polecamy któryś z zestawów klocków właśnie z serii Playmobil Heidi.

Ciocia dziewczynki zaprowadza ją do dziadka żyjącego w urokliwej chatce położonej w Alpach. Nie żyje w niej sam, bo towarzyszą mu wierni przyjaciele w postaci pieska pilnującego domu oraz kozic, które nęcone ciekawością schodzą z grani do ludzkich siedzib. Starszy pan, już posiwiały, ma wciąż dużo krzepy. Codziennie rąbie drewno na opał. A kiedy nadchodzi wieczór ścieli dziewczynce łóżeczko na przytulnym strychu, życząc jej pogodnych snów.

Heidi spędza całe dnie na świeżym powietrzu. Gdy sprzyja pogoda, wyrusza z przyjaciółmi w pobliże góry, z którego spływa wodospad, tworząc krystalicznie czyste jeziorka. Kiedy dzieci podnoszą głowy, widzą orła dostojnie szybującego między kłębami chmur.

Ups, wygląda na to, że nie znaleźliśmy strony lub produktu, których szukasz.

Nie przejmuj się tym, sprawdź, jakie produkty aktualnie polecamy.