KLOCKI COBI

Polska marka Cobi, z siedzibą w Warszawie, powstała ponad 30 lat temu. Sama nazwa – jak wyjaśnili jej pomysłodawcy – nic właściwie nie znaczy, chodzi o to, że dobrze brzmi nie tylko w polskim, ale i w innych językach. W logo znajduje się również szeroko uśmiechnięte słoneczko, które trafnie oddaje radość, jaką zestawy Cobi przynoszą dzieciom.


Na początku swej działalności produkowali gry planszowe oraz puzzle. W 1992 roku wprowadzili na rynek klocki kompatybilne z klockami LEGO®. Od tego czasu ich udział na rynku tych zabawek znacznie wzrósł. Obecnie jest to druga największa w Europia firma produkująca klocki. Natomiast na świecie plasują się na bardzo wysokiej trzeciej pozycji. Już od dłuższego czasu produkowane przez nich zestawy podbijają odległe kontynenty.

Popularność marki na świecie

W 2001 roku Cobi połączyło się z brytyjską firmą o podobnym profilu. Dzięki temu ich zabawki pojawiły się w Ameryce Północnej oraz Azji. Od tego czasu firma wciąż się rozwija. Jej wyroby cechują się bardzo ważnymi zaletami – z jednej strony są bardzo dobre pod względem jakości, z drugiej odznaczają się umiarkowanie niską ceną. Najmniejsze zestawy można już kupić za kilkanaście złotych, nieco więcej kosztują bardziej rozbudowane zestawy.


Produkcja klocków wymaga precyzji, dużego wkładu finansowego oraz wysoce zaawansowanych technologicznie rozwiązań.


Na czym polega popularność klocków dla dzieci firmy Cobi w Polsce i na świecie? Z pewnością wynika ona z samej idei zabawy opartej na łączeniu ze sobą kompatybilnych klocków czy całych zestawów. Nasze pociechy uwielbiają budować rozmaite, niezwykle ciekawe światy. Wiemy doskonale, że ich wyobraźnia nie ma kresu. Dzieci zrealizują swoje marzenia dzięki ładnie i pomysłowo zaprojektowanym klockom Cobi.

Zestawy klocków, które bawią oraz uczą

Co ważne, produkty Cobi są oryginalne, i jakby tego było mało – co roku powstają nowe, niepowtarzalne wzory. Twórcy firmy dostarczają dzieciom to, czego nie może im zaoferować konkurencja.


Najchętniej wybieraną serią klocków jest Small Army (Klocki Cobi Mała Armia). Obecnie kolekcja Cobi rozrosła się do bardzo wielu zestawów. Istotne jest to, że nasze pociechy bawiąc się nimi, równocześnie się edukują. Nawet się nie spostrzegą, a ich wiedza o minionych czasach wzrośnie. Cobi ma do zaoferowania m.in. wiernie odwzorowane pojazdy oraz żołnierzy z pól bitewnych II Wojny Światowej. Do wyboru mamy armie biorące udział po różnych stronach frontu. Imponująco się prezentują amerykański czołg średni czy haubica samobieżna. Równie okazale wygląda okręt ORP Błyskawica, legendarna jednostka polskiej armii.

Nie tylko klocki w ofercie Cobi

Produktami rozpoznawczymi i flagowymi Cobi są oczywiście klocki. Jednak firma, jako że nieustannie się rozwija, ma do zaoferowania znacznie więcej. Na pewno ciekawą propozycją jest Robopiesek sterowany głosem. Reaguje on na komendy dziecka jak prawdziwe bystre zwierzątko. Podobnie jest ze stworzeniami Little Live Pets – również i one wyglądają i zachowują się jak prawdziwe istoty. Dlatego zrozumiałe jest, że trzeba im zapewnić opiekę oraz zabawę. Z tym jednak nie będzie żadnego problemu!


Natomiast cała rodzina chętnie zasiądzie do zabawnej i pochłaniającej gry Pająk Gubinoga. Pajęczak jest niezwykle ruchliwy, ciągle gubi odnóża – sporym więc wyzwaniem jest przyczepić mu odpadające nogi.

 

Ups, wygląda na to, że nie znaleźliśmy strony lub produktu, których szukasz.

Nie przejmuj się tym, sprawdź, jakie produkty aktualnie polecamy.