Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Dinozaury dla dzieci

Dinozaury wyginęły przed milionami lat. Ale wciąż istnieje szansa, aby się z nimi spotkać i, co ważne, nie trzeba przed tymi stworzeniami uciekać. Należy bowiem posłużyć się wyobraźnią, w czym świetnie odnajdują się dzieci. Bez problemu przenoszą się na skrzydłach fantazji do odległych krain oraz zamierzchłych czasów. W snuciu tych fantastycznych przygód pomocne są zabawki. Figurki dinozaurów pozwalają przekonać się, jak wyglądało życie w mezozoiku.

Dinozaury dla dzieci: zabawki

W dżungli przez wysokie paprocie przedziera się na dwóch łapach duży gad. Na jego masywnych nogach znajduje się umięśniony tułów, a na nim – głowa obdarzona potężnymi szczękami. Nie trzeba znać się na dinozaurach, aby migiem odgadnąć, z jakim stworzeniem mamy do czynienia. To jest Tyrannosaurus rex, nazywany też krócej T. rexem. Kiedy zbliża się do mniejszego dinozaura, by go chwycić między zęby, rozbrzmiewa donośne dudnienie. Skrajem lasu przechodzą zdecydowanie większe od tyranozaura roślinożerne zauropody, znane z kolumnowych nóg i stosunkowo małej głowy wieńczącej długą szyję. Czy jest to scena z filmu Park Jurajski? Rzeczywiście, można by tak pomyśleć, lecz nic z tych rzeczy – to nasza pociecha bawi się spokojnie w pokoju. Zgromadziła imponującą kolekcję dinozaurów, które ożywają na czas zabawy.

Tyranozaur

Zabawkowe gady mogą wyglądać bardzo realistycznie. Konkretne stworzenia bowiem odwzorowane zostały tak, by widoczne były ich charakterystyczne cechy anatomiczne oraz rozmaite detale. Tak wiernie odtworzone są między innymi dinozaury oferowane przez firmę Mattel. Wśród propozycji znajdziemy doskonale znane dzieciom i dorosłym istoty, które zostały spopularyzowane przed laty przez cykl filmowy Park Jurajski. Nie brakuje zatem wspomnianego już tyranozaura, który, oczywiście, prezentuje się ze swojej najbardziej drapieżnej strony. Poza nim wyobrażoną krainę zapełnią także inne groźne stworzenia, choćby spinozaur, który wielkością i agresją według niektórych ekspertów przewyższał nawet tyranozaura (zob. T.rex – zabawka). Do odrębnej kategorii istot należy zaliczyć Indominusa rexa. Nigdy takie zwierzę nie istniało, a zostało wymyślone na potrzeby filmu. Autentyczności produktom nadają ich funkcje – mają ruchome elementy (choćby szczęki!), a niektóre z nich wydają z siebie przerażające ryki!

Sarcosuchus

Sprawdź także

Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook