Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Kalendarz adwentowy Barbie

Pogoda wciąż jest jeszcze jesienna. W tym roku swą urodą uraczyła nas piękna polska jesień. Niemniej niektórzy czekają już na to, aż aura się zmieni. Chcą, aby w okresie świątecznym przyprószyło śniegiem. W końcu za niecałe trzy tygodnie rozpoczyna się adwent. Od tego czasu dzieci z coraz większą niecierpliwością wyczekują świąt Bożego Narodzenia i, oczywiście, prezentów pod choinką. Wypatrywanie aniołka z naręczem podarunków umilą im różnorodne kalendarze adwentowe, choćby te z lalką Barbie.

Kalendarze adwentowe 2021 dla dziewczynek

Tradycja wręczania kalendarzy adwentowych sięga XIX wieku i dotarła na nasze ziemie z Niemiec, mając protestancki rodowód. Wówczas z reguły wyrabiano je własnoręcznie. W okienkach czy pudełeczkach mieściły się drobne upominki, przeważnie o religijnym charakterze, w końcu dotyczyły świąt Bożego Narodzenia. Obdarowana kalendarzem osoba – najczęściej dziecko – odliczało przy jego pomocy dni dzielące ją od Wigilii. Zwyczaj ten przetrwał do naszych czasów, lecz przybrał nieco odmienną postać. W domach raczej nie spotyka się już rękodzielnych kalendarzy, zamiast nich bowiem królują sklepowe wyroby. Przeważnie mają laicką tematykę, zresztą często nawet nie nawiązują do zimy.

W tym roku adwent rozpoczyna się 28 listopada i będzie trwał do 24 grudnia. Niemniej opisywane kalendarze liczą dwadzieścia cztery okienka, pierwsze przypada na początek grudnia. Często zdarza się, że dziecko otrzymuje go w mikołajki, czyli ma już do otworzenia sześć niespodzianek. Jakie one będą?

To już zależy od tego, jaki zestaw sprezentujemy pociesze. Jeśli jest dziewczynką, prawdopodobnie ucieszy się z kalendarza adwentowego z Barbie. Do wyboru jest kilka produktów, bo też regularnie pojawiają się nowe propozycje. 

Kalendarz adwentowy „styl i szyk”

Opiszemy pokrótce dwa z nich. Pierwszy nosi nazwę “styl i szyk” – i nie jest ona przypadkowa. Na początku dziecko otrzymuje lalkę Barbie, a w pozostałych oknach czekają na smyka niespodzianki przyjmujące postać ubranek lub akcesoriów. Pod koniec, 24 grudnia, dziewczynka skompletuje dla laleczki całą szafę butów, naszyjników, torebek, sukienek i okularów przeciwsłonecznych. Uzbiera więc raczej letnią garderobę, choć na nieco chłodniejszy dzień znajdzie się też skórzana kurtka. Barbie założy ją na przykład wtedy, gdy pójdzie na spacer ze swoim małym białym pieskiem.

Kolejny zestaw (GJB72), jaki prezentujemy utrzymany został w trochę innej tematyce. Owszem, i tutaj dziewczynka najpierw otrzymuje lalkę. Przy czym kolejne niespodzianki odwołują się do świata baśni i fantazji. W okienkach mieszczą się rekwizyty pozwalające przenieść się dziecku oraz jego Barbie do krain znanych z kolorowych snów. Za sprawą rybiego ogona lalka przeistoczy się w zwinną syrenkę, z kolei różdżka i skrzydełka motyla pozwolą jej stać się dobrą wróżką. W przygodach dziewczynce będą towarzyszyć także sympatyczne stworzenia: słodki jednorożec i serdeczny piesek.

Kalendarz adwentowy Barbie Dreamtopia

Sprawdź także

Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook