Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

lalka barbie ken

Lalka Barbie: Ken

O lalce Barbie napisano już bardzo wiele. W końcu jest swego rodzaju fenomenem popkultury. Tymczasem zdecydowanie mniej miejsca poświęcono Kenowi, z którym dość często się pojawia. Również i on jest już szacownym sześćdziesięciolatkiem. Mimo swych lat wciąż nas czymś zaskakuje, dając się poznać od nowej, mało spodziewanej strony. Niegdyś pojawiał się jako wysportowany błękitnooki blondyn. W ostatnich latach poznajemy go także pod innymi postaciami. Z tego też powodu, nie jest wcale łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie – kim tak właściwie jest Ken?

Lalka Ken

Lalka przedstawiająca tego młodego mężczyznę pojawiła się na rynku zabawek w 1961 roku, oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Jego twórcami byli ludzie odpowiedzialni za kreowanie świata Barbie. Już na początku lat sześćdziesiątych zaprezentowano Kena jako narzeczonego rezolutnej Barbie. Żeby nie było żadnych wątpliwości, informacja ta pojawiła się na pudełku z lalkami. Do 1977 roku wybranek naszej bohaterki był raczej sztywniakiem. Cóż, w końcu nie potrafił zginać ramion, zwisały mu wzdłuż tułowia niczym kłody. Nie stanowił zatem uosobienia ogłady i wysokiego stylu. Nie pomagała mu w tym także czupryna. Włosy miał bowiem z filcu. Trudno brylować na salonach, kiedy ma się na głowie coś takiego! Zdarzało się, że po kąpieli, włosy te po prostu odpadały – co akurat nie było wcale takim złym rozwiązaniem. W końcu filcową czuprynę zastąpiono mu zwykłą plastikową fryzurą. 

Przypomnijmy, że Ken zadebiutował w stroju plażowym, miał więc na sobie wyłącznie kąpielówki. Nie był też przesadnie umięśniony, co uległo pewnej zmianie w kolejnych latach. Z czasem też dał się poznać jako ktoś bardzo wszechstronny. Choć raczej nie doceniamy tej jego zalety, bo wciąż znajduje się w cieniu swojej sławnej partnerki. O Kenie zwykle mówi się jako o narzeczonym Barbie. A jest kimś znacznie więcej. Przecież dotychczas trudnił się wieloma pracami. Ostatnio na przykład poznaliśmy go jako troskliwego babysittera, czyli opiekuna dziecięcego. Wszakże mężczyzna również może z powodzeniem wykonywać wiele zadań, które zwykło się postrzegać jako typowo kobiece. Zestaw z Kenem i niemowlęciem na ręku nie jest zatem czymś znów tak niecodziennym. Znajdziemy go również w opakowaniu z nieodłącznym hantlem i w stroju sportowym. Kiedy jednak jest uroczystsza chwila, jak na przykład długo wyczekiwany ślub z Barbie, wtedy zakłada on gustowny garnitur. 

 

 

Trzeba przyznać, że ostatnio narzeczony naszej laleczki zasłynął jako wytrawny znawca stylu i świetnie czujący się na wybiegu model. Nie unika barwnych kreacji, co możemy zobaczyć choćby podczas pokazu estetyki ulicznej. Dość powiedzieć, że nasz bohater kroczy dumnie na wielkich neonowych koturnach, a na ramionach ma niebieską kurtkę narciarską przerzuconą tak, by wyeksponować jej ekstrawagancką podszewkę. Całość tej wyrachowanej nonszalancji dopełniają okulary przeciwsłoneczne i jaskrawo wymalowane paznokcie. Niektórzy z nas takiego Kena nie znali. Nie domyślali się być może także, że można go spotkać w oceanie pod postacią zwinnej syrenki.

 

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook