Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO Duplo Myszka Miki

LEGO® Duplo Myszka Miki

Chyba najbardziej znana mysz świata jest już z nami od ponad osiemdziesięciu lat. I przez tyle lat nic nie straciła z tej żywiołowości i pozytywnej energii, z którą zadebiutowała w 1928 roku. Myszka Miki, bo to oczywiście o niej mowa, po raz pierwszy pojawiła się w krótkim filmie animowanym “Parowiec Willie”. Była to produkcja czarno-biała. W kolejnych latach powstało wiele innych historii, później także kolorowych, a z czasem na rynek tworzony dla dzieci trafiły zabawki przedstawiające tego sympatycznego gryzonia. Wśród nich są także propozycje dla najmłodszych konstruktorów – klocki LEGO® Duplo.

LEGO Duplo Myszka Miki i Myszka Minnie

Przypomnijmy jeszcze, że Miki miał swojego poprzednika, o którym warto wspomnieć, by nie popadł całkowicie w zapomnienie. Był nim królik Oswald. Jeśli spojrzymy na wyobrażające go rysunki, wtedy ujrzymy sympatycznego zwierzaka bardzo podobnego do naszej myszki. Również miał nieco figlarny pyszczek, duże uszy i ciekawe świata oczy. Oswald nie bawił długo dzieci, prędko bowiem Walt Disney postanowił zastąpić go innym bohaterem. Aby Miki nie czuł się samotny, stworzył dla niego wyborne towarzystwo. W tym gronie szczególną sympatią naszego bohatera cieszy się inna myszka – Minnie. Od samego początku jest sympatią Mikiego. Nosi sukienkę w kropki oraz dużą kokardę również w grochy. Nierzadko uczestniczy ze swoim narzeczonym w wielu niezwykłych wyprawach. Nieraz są z nimi także Goofy i Pluto.

 

 

Maluszek także weźmie udział w tych przygodach. Umożliwią mu to wyobraźnia – jaką będzie dynamicznie rozwijał – a także nieodzowne zestawy klocków LEGO® Duplo. Pozwalają one przekształcić pokój dziecięcy w krainę barwnych opowieści, a nawet – w królestwo fantazji. Nasza pociecha zrealizuje wiele scenariuszy. Zapewne co chwilę będę jej przychodziły do głowy nowe pomysły. Uda się więc z ulubionymi myszkami na paradę urodzinową organizowaną dla Mikiego. Wspólnie dotrą na miejsce lokomotywą pełną rozmaitych podarków. Jubilat przywdzieje galowy garnitur z żółtą muszką, a Minnie na tę nie byle jaką przecież uroczystość wyciągnie z szafy balową suknię. Będzie w niej wirować na parkiecie niczym baletnica. 

To znów przyjęcie z okazji swych urodzin zorganizuje Minnie. Odbędzie się ono w jej domku, w którym mieszka też czarny kotek, niedawno przez nią przygarnięty. Myszka wsiądzie do różowego miejskiego autka, by odebrać z cukierni wielopiętrowy tort z bitą śmietaną, o którym już śni sympatyczny fajtłapa Goofy. Również i jego psiak Pluto otrzyma jakieś specjalne kąski. 

A po sezonie pełnym przygód Miki zaprosi Minnie do swego domku wakacyjnego. Narzeczona pomoże mu przy pielęgnacji kwiatów znajdujących się na przydomowych rabatach. Miki zrewanżuje się kubkiem gorącej herbaty. Wspólnie będą ją sączyć na świeżym powietrzu. W pewnym momencie dobiegnie do nich odgłos szybko się poruszającego śmigła. Para spojrzy w niebo, by ujrzeć Goofy’ego polatującego między chmurami swym nowym jednopłatowcem!

 

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook