Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO® Friends: Hotel

Dzieci, które lubią wcielać się w różne role, są zwykle bardzo twórcze. Uwielbiają przejmować kontrolę nad swoim środowiskiem i zmieniać je zgodnie z własnymi fantazjami. Zazwyczaj mają bogatą wyobraźnię i wykorzystują ją, aby tworzyć różne scenariusze i przeżywać przygody w swoim własnym świecie. W ten sposób mogą na przykład zbudować z klocków LEGO® hotel i przyjmować w nich bardzo różnych gości.

Dzieci wcielające się w różne postacie często mają tendencję do wyjątkowo kreatywnego myślenia. Można je zobaczyć, jak przeistaczają się w bohaterów z kreskówek, piosenkarzy, strażaków lub lekarzy. Przyjmując różne role, dzieci uczą się wyobrażania sobie rozmaitych sytuacji i uczenia się, jak zachować się w danej sytuacji. To pozwala im nabywać nowe umiejętności. Jest to dla nich również doskonała okazja do wyrażania siebie.

Chętnie więc mogą bawić się w prowadzenie hotelu. Uczą się w ten sposób między innymi odpowiedzialności. Poza tym czują się ważne, co pomaga im budować samoocenę.

Staje się to możliwe na przykład poprzez układanie klocków LEGO®. Wśród bogatej kolekcji zestawów nie brakuje i takich, za pomocą których wzniesie się dom gościnny. Taki też znajdziemy choćby w serii Friends®, która skierowana jest raczej dla dziewczynek, choć i chłopcy mogą w niej znaleźć coś dla siebie. 

Przedstawiamy dwie propozycje. Pierwszy hotel najbardziej przypadnie do gustu małym miłośnikom zwierzątek, a takich przecież pasjonatów nie brakuje wśród naszych pociech.

Sprawdź nasze produkty

Zestaw LEGO® Friends Hotel dla zwierzątek (41718) składa się z piętrowego budynku z czterema postaciami i czterema figurkami zwierząt, w tym króliczkiem. W hotelu dzieci wykonają wiele czynności: od zameldowania się na tablecie, przez wykąpanie i uczesanie swoich zwierzaków, po nagrodę ze słoika z ciasteczkami lub porozmawianie z przyjaciółmi w recepcji. Zestaw zawiera również sporo akcesoriów, takich jak brokuły, marchewka, smakołyki dla zwierząt w słoiku, szampon i szczotka. Do zabawy w budowanie dołączona jest bezpłatna aplikacja Instrukcje budowania LEGO®, a całość ma ok. 20 cm wysokości, 34 cm szerokości i 21 cm głębokości. Zestaw LEGO® Friends Hotel dla zwierzątek to idealny prezent na urodziny dla siedmiolatków i starszych dzieci, które lubią budować nieco bardziej złożone modele.

W drugiej propozycji również znajdą się sympatyczne stworzonka – choć ten hotel akurat gości przede wszystkim ludzi – i właśnie się szykuje na przyjęcie wielkiej gwiazdy filmowej.

Zestaw LEGO Friends Wielki hotel w mieście Heartlake (41684) to doskonała okazja do poznania życia gwiazd! Zawiera minilaleczki – aktorkę i recepcjonistkę oraz trzy figurki zwierząt. Hotel składa się z pięciu realistycznych pomieszczeń, w tym pokoju gościnnego z łóżkiem i łazienką, basenu spa, jadalni na tarasie oraz wielu sezonowych akcesoriów. Dzieci mogą ustawić dwa wielkie wrotomosty jako wejście do hotelu oraz ozdobić go dodatkowymi elementami – na przykład związanymi z porami roku.

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook