Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO® Harry Potter: Pociąg

Twórczyni cyklu powieści o Harrym Potterze stworzyła dla niego oraz reszty bohaterów całe uniwersum. Musiała to uczynić, gdyż świat czarodziejów rządzi się nieco innymi prawami niż nasza rzeczywistość. Owszem, korzystają oni także z prozaicznych przedmiotów, ale i one zdają się być jak gdyby odmienne. Odnosi się to między innymi do pociągu, jakim każdego roku adepci magii podróżują z domu do szkoły i w odwrotnym kierunku. Czym się różni ten wehikuł od dobrze nam znanych lokomotyw?

LEGO® Ekspres do Hogwartu 

Największa liczba uczniów szkoły magii udaje się w podróż do Hogwartu tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Szczególnie dla pierwszoklasistów jest to wyprawa pełna wrażeń, wszakże towarzyszy im ekscytacja związana z oczekiwaniem tego, co zastaną na miejscu i jak to jest uczyć się i żyć w imponującym gmachu. W jaki sposób podróżują do niego? Bardzo różnorodnie – zależnie od tego, jakie mają możliwości. Raz Harry wybrał się z Ronem do Szkoły Magii i Czarodziejstwa fruwającym samolotem. Podróż należałoby uznać za udaną, gdyby nie to, że przyjaciele już niedaleko celu zetknęli się z siłą bijącej wierzby. Takich atrakcji nie mieli wtedy, gdy przybywali do Hogwartu ekspresem. Pociągiem zdąża do szkoły najwięcej uczniów oraz nauczycieli, ci drudzy mają wydzielony odrębny wagon, zatem w czasie jazdy raczej się ze sobą nie spotykają, zwykle ma to miejsce dopiero podczas inauguracji roku szkolnego. Nadmieńmy, że niektórzy młodzi magowie wybierają inne środki transportu, nieraz dość ryzykowne. Suną więc na miotłach czy też używają czaru teleportu, szczególnie to drugie rozwiązania nastręcza wielu trudności, bo wokół szkoły rozpięte jest przeciwko niemu zaklęcie.

Dlatego też najpewniejszym środkiem lokomocji jest słynny ekspres do Hogwartu. Również i nasza pociecha wejdzie na jego pokład, jeśli otrzyma zestaw klocków LEGO® Harry Potter™ z tym właśnie wehikułem. W pudełku znajdują się elementy umożliwiające tworzenie fascynujących historii, nie tylko tych z książki czy filmu, lecz także własnych. Najważniejszy jest czerwony parowóz. Wokół wprawdzie przemieszczają się nowocześniejsze pociągi, choćby elektryczne, ale świat czarodziejów jest nieco bardziej konserwatywny i mocniej przywiązany do tradycji, także tych związanych z podróżowaniem.

Dziecko zbuduje z klocków LEGO magiczny peron 9 i ¾, którego nie widać gołym okiem. Powinno się kierować jak gdyby prosto w ścianę, wtedy dostanie się do czarodziejskiej strefy. Ujrzy ogłoszenia o zbiegłym więźniu, a także reklamy gazety o niezwykłej nazwie “Prorok Codzienny”. W wagoniku towarzyszyć mu będą Harry, Ron i Hermiona, czyli trójka przyjaciół. Można w nim też natrafić na podejrzanego Parszywka, a nawet przeraźliwego dementora. Ale nie ma co bać się na zapas, lepiej skorzystać z przysmaków, jakie ma w pociągu do zaoferowania pani z wózkiem. Co powiesz na czekoladową żabę?

Sprawdź także

Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook