Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO koparki

Klocki LEGO umożliwiają zabawę dzieciom (a także dorosłym) w różnym wieku i z rozmaitymi zainteresowaniami. Właściwie nie ma tu żadnych barier, bo kilkuletnie smyki przygodę z konstruowaniem zaczynają za sprawą klocków Duplo. Pozostałe zestawy przeznaczone są dla starszych architektów, nie wykluczając także tych już bardzo dojrzałych. Odnosi się to na pewno do klocków z serii LEGO Technic. Zbuduje się z nich zarówno auta osobowe, jak i inne pojazdy. Do drugiej kategorii zaliczymy między innymi koparki. Które pośród nich proponujemy?

LEGO Technic: koparka

Co jakiś czas na rynku zabawek pojawiają się nowe oferty sygnowane marką LEGO®. W ten sposób twórcy odpowiadają na nowe trendy i zapotrzebowania klientów. Tym niemniej nie zapominają o tych seriach, które istnieją już od jakiegoś czasu i cieszą się dużym wzięciem. Są one więc sukcesywnie poszerzane o kolejne zestawy. Dotyczy to również klocków LEGO Technic. Z tego też powodu możemy wybierać między bardzo różnymi maszynami. Choćby wśród pojazdów służących do wykopywania rowów znajdzie się kilka interesujących propozycji. Przedstawiamy dwie z nich.

LEGO Technic 42121

Najpierw powiedzmy sobie nieco o prostszym modelu. Ten zestaw został zaprojektowany z myślą o tych młodszych inżynierach. Mogą go bowiem budować już ośmioletnie dzieci. Nie ma on więc tyle klocków, ile zawierają bardziej zaawansowane zestawy. Niemniej przy ich pomocy złoży się imponującą, bo wyglądającą dość realistycznie koparkę. Młody konstruktor nabierze wprawy, także dzięki temu, że z otrzymanych klocków może stworzyć także drugi, alternatywny pojazd, czyli równie funkcjonalny ciągnik gąsienicowy. Koparka posłuży do wykopywania rowów, czyli także pomoże zrealizować ważne zadanie. Łyżka pojazdu podnosi się i opuszcza, co też znacznie ułatwia przenoszenie wydobywanych kamieni.

Lego Technic koparka Liebherr R 9800

Również i bardziej doświadczeni – czyli przeważnie starsi – konstruktorzy wyszukają coś dla siebie w asortymencie. Im proponujemy między innymi koparkę Liebherr. W tym wypadku nie mówimy już o modelu, który w miarę wiernie odwzorowuje rzeczywisty pojazd, lecz mamy do czynienia z wierną repliką. Skoro buldożer z klocków ma wyglądać jak prawdziwy, to musi mieć wiele elementów. I tak też jest w tym przypadku. Na pojazd składa się aż z 4108 części. Nie brakuje też różnorodnych detali, choćby klocków odzwierciedlających pompy hydrauliczne. Realizmu przydaje modelowi to, że można nim sterować przy pomocy aplikacji uruchomionej w smartfonie. Przy jej pomocy zapiszesz ruchy koparki, a następnie je odtworzysz, obserwując jak zdalnie pracuje koparka Liebherr. Ułożenie wszystkich to duże wyzwanie, ale też i nauka cierpliwości. Poza tym zbudowany egzemplarz stanowi nagrodę za podjęty trud i pracę włożoną w jego skonstruowanie. Trzeba przyznać, że dobrze się będzie prezentował na półce. 

Sprawdź także

Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook