Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO® Kopciuszek

W XVII we Francji tworzył Charles Perrault. Był to płodny i wszechstronny twórca. Dziś jednak znamy go głównie jako bajkopisarza. To dzięki niemu poznaliśmy w dzieciństwie historie o Kopciuszku, Pięknej i Bestii czy Czerwonym Kapturku. Oczywiście nie tworzył on w próżni, tylko wykorzystywał stare podania i opowieści i na ich kanwie snuł żywotne do dziś historie. Kopciuszek regularnie pojawia się na małym oraz wielkim ekranie. Znany jest także pod postacią różnorodnych zabawek czy gadżetów. Tej uroczej osóbki nie może też zabraknąć w zestawach klocków LEGO®

Podanie o Kopciuszku stanowi baśń o bogatej symbolice. Baśnie odgrywają ważną rolę w kształtowaniu wyobraźni i kulturze ludzkości. Przybliżają nas do odkrywania prawdy o nas samych i otaczającym nas świecie. Wykorzystując postacie i wydarzenia symboliczne, baśnie pomagają nam w zrozumieniu trudnych kwestii, takich jak śmierć, przemijanie, dobro i zło oraz trudne decyzje. Poprzez opowieści o bohaterach, którzy przechodzą trudne momenty w swoim życiu i pokonują przeciwności, mogą one nas inspirować i zachęcać do wytrwałości. W wielu opowieściach przedstawione są losy dzieci czy młodych ludzi, którzy wskutek rozmaitych perypetii uczą się samodzielności. Baśniowe motywy są bardzo stare – niewykluczone, że stanowią treść podświadomości kolektywnej. Wpływają więc na nas, choć nie zawsze sobie to w pełni uświadamiamy.

Sprawdź nasze produkty

Dzieci uwielbiają baśń o Kopciuszku, bo w niej prześladowane dobro i pokora biorą ostatecznie górę nad zawiścią, złośliwością i złem. Wszelkie przykrości zostają wynagrodzone dziewczynie w dwójnasób – w końcu staje się wybranką księcia. Smyki są podobne do Kopciuszka – bo też ze względu na swoje rozmiary i wiek zdane są na innych. Uświadamiają sobie jednak, że jest to stan przejściowy.

Naszej pociesze więc łatwo utożsamić się z Kopciuszkiem. Dzieje się tak na przykład podczas zabawy – kiedy maluch staje się baśniową postacią. Możliwe to jest za sprawą zestawu klocków LEGO®. Poza figurką dziewczyny odzianej w balową suknię w pudełku mieszczą się również karoca, która powstała z dyni, Dobra Wróżka – czyli matka chrzestna Kopciuszka – a także rezolutna myszka. Wspólnie więc wyruszą w drogę usłaną przygodami.

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook