Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO® kwiaty

Mało kto nie lubi otrzymywać kwiatów. Wręczamy je sobie z bardzo różnych okazji – przy czym najbardziej chyba cieszą wówczas, gdy dostaje się je bez określonego powodu. Szkoda tylko, że piękne okazy florystyczne prędko więdną i niedługo cieszą nasze oko i zmysł powonienia. Jednak nie zawsze musi tak być – istnieją przecież sztuczne kwiaty, które również mogą mieć sporo uroku i ładnie się prezentować, szczególnie wtedy gdy złożymy je z klocków LEGO®!

Nieraz myśli się, że z klocków konstrukcyjnych można stworzyć niemal wszystko. To jest prawda, o czym przekonujemy się na podczas oglądania zdjęć z Disneylandu bądź też innego miejsca, w którym wznoszone są obiekty z klocków LEGO®. Potężny tyranozaur czy równie wielki statek wzorowany na Titanicu (choć, miejmy nadzieję, trwalszy) wywołują zarówno w dzieciach, jak i dorosłych zdumienie i fascynację. Powstają z nich więc fortece, piramidy, czyli konstrukcje kojarzące się z solidnością. Z drugiej jednak strony zbudujemy z klocków także byty utożsamiane z delikatnością – choć nie zawsze słusznie. Chodzi nam tutaj o rośliny. Także i je się tworzy z klocków LEGO®.

Sprawdź nasze produkty

Zauważmy, że są to zwykle produkty, które przeznaczone są dla starszych odbiorców. Z czego to wynika? Po pierwsze zestawy te zawierają wiele elementów – złożenie ich wszystkich w odpowiedniej kolejności nie jest wcale taką prostą rzeczą i wymaga cierpliwości oraz zdolności manualnych, których – co zrozumiałe – nabywa się z wiekiem. Po drugie nie są tworzone z myślą o tym, by się nimi bawić. Są to zestawy kolekcjonerskie, które po zbudowaniu stanowią ozdobę pomieszczenia.

W niektórych seriach – na przykład LEGO Creator Expert – znajdują się zestawy, z których buduje się kwiaty. W ten sposób można stworzyć rośliny, które wyglądają jak prawdziwe. Wprawdzie nie pachną tak jak rzeczywiste kwiatki, niemniej mają tę zaletę – że nie trzeba ich podlewać, a mimo to nam nie zwiędną. Poza tym wyglądają bardzo oryginalnie, więc wpadną w oko gościom, którym pokażemy z dumą na przykład kolekcję sukulentów, które są grupą kserofitów przystosowanych do rozwijania się na terytoriach ubogich w wodę. Wśród nich znajdziemy wiele barwnych i niezwykłych gatunków. Kilka z nich odtworzymy za sprawą klocków LEGO®.

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook