Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO® Safari

Klocki LEGO® umożliwiają spędzanie czasu w bardzo różnorodny sposób. Najpierw oczywiście trzeba coś zbudować. Już samo to jest źródłem świetnej zabawy. Czynność konstruowania niesie ze sobą wiele przydatnych nauk. Mały budowniczy uczy się o zależności przyczynowo-skutkowej, na której opiera się wiele ważnych dla życia zjawisk. Nadto kształtuje w sobie wyobraźnię przestrzenną. Istotne też jest współpracowanie z rówieśnikami, co motywuje smyka do poszerzenia kompetencji socjalnych.

Zabawa klockami to także okazja, żeby przenieść się na drugi koniec świata oraz zapoznać się z niespotykanymi u nas na wolności zwierzętami. Nic wszakże nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić u siebie w pokoju zapierające dech w piersi safari.

Małe dzieci fascynują się światem, mimo że przeważnie niewiele podróżują. Przynajmniej jeśli mówimy o podróżowaniu jako o fizycznym przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Szkraby robią to bowiem także w nieco inny sposób. Owszem, również wychodzą z domu i odnotowują wiele pasjonujących obserwacji, na przykład poprzez przechadzki przez miejski park. Niemniej największe wyprawy maluchy urządzają za sprawą swojej wyobraźni. Stanowi ona więc dla nich jak gdyby wehikuł pozwalający zwiedzić im naprawdę odległe (nie tylko przestrzennie, ale także czasowo) obszary. Niemal każde dziecko podczas zabaw przeniosło się choć raz w przestrzeń międzygwiezdną. Przy czym bywają jeszcze dalsze podróże, bo do krain, które nie istnieją w naszej rzeczywistości. Dalej chyba nie sposób się wybrać. Obecnie jednak skupimy się na nieco bliższych terytoriach – bo na obszarach afrykańskich.

Dziecko interesuje się tym kontynentem. Głównie dlatego, że żyją na nim wyjątkowe gatunki zwierząt. Wyłącznie tam można zaobserwować bytujące na wolności słonie, żyrafy czy groźne stworzenia mięsożerne w rodzaju lwów, gepardów czy likaonów. Wszystkie one oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Po przejrzeniu atlasu zwierząt afrykańskich smyk chce urządzić zabawę, w której pojawią się poznane niedawno istoty. Jest to możliwe choćby za sprawą klocków LEGO. Wiele dzikich okazów znajduje się bowiem w serii LEGO® Friends

Wraz z przyjaznymi minilaleczkami dziewczynka wybierze się na południe. Utworzy w Afryce ośrodek dla zwierząt wymagających opieki i pielęgnacji. Pod opiekuńcze skrzydła dziecka trafi między innymi żyrafa – bardzo charakterystyczne stworzenia i łatwo do rozpoznania nawet dla tych, którzy niespecjalnie interesują się dzikimi zwierzętami. Podobnie jest z zebrą – tutaj nasza pociecha zaopiekuje się jej źrebiątkiem, które przywiezie nowoczesnym suvem. Nieocenioną pomocą będzie dr Makena, która od lat poświęca się pracy wśród zwierząt, które rodzą się i dorastają na sawannie.

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook