Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

LEGO® Super Mario: zestaw startowy

Odważnego hydraulika z sutym wąsem zna każdy fan gier komputerowych; również ci starsi, którzy od lat w inny sposób spędzają czas. Mario po raz pierwszy pojawił się niemal czterdzieści lat temu, bo w 1983 roku. Od tego czasu jego uniwersum jest rozbudowane i wciąż się dynamicznie rozwija. 

Marką Super Mario sygnowana jest jedna z serii klocków LEGO®. Zestawy pozwalają przenieść wirtualne przygody bohatera w bardziej realny świat – do pokoju zabaw.

Historia Super Mario

Właściwie Mario zadebiutował nieco wcześniej – w grze wideo Donkey Kong. Tytuł oraz postać wykreował Shigeru Miyamoto, japoński geniusz z Nintendo. Co ciekawe, bohater na początku nie był hydraulikiem, lecz stolarzem. Poza tym zwany był pod pseudonimem Jumpman, co wzięło się od jego skoczności. Zadaniem śmiałka było uratowanie swej wybranki. Było to dość trudne, bo porwał ją potężny goryl. 

Jako Mario pojawił się wspólnie z bratem, Luigim, w grze Mario Bros z 1983 roku na popularną wówczas platformę NES. Gracz, wcielając się w bohatera, pokonywał kolejne, coraz trudniejsze poziomy. Przeszukiwał piekielne komnaty w poszukiwaniu księżniczki, która czekała na niego na końcu, a strzegł jej smokopodobny żółw Bowser. Należało go przeskoczyć i wrzucić do ognistej rzeki.

Popularność Maria przez kolejne lata bynajmniej nie słabła.Nie inaczej jest dzisiaj. Wciąż wychodzą nowe gry i pojawia się wiele innych zabawek, bajek, seriali aktorskich oraz gadżetów. Hydraulik w czerwonej czapeczce i niebieskich ogrodniczkach jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych na świecie postaci z gier. 

Postać ta równie dobrze jak w grach komputerowych radzi sobie jako bohater nowej serii klocków LEGO®.

Sprawdź nasze produkty

LEGO® Super Mario zestawy

Większość gier wideo z Mariem w roli głównej opiera się na zręczności. Chodzi o to, by przeskakiwać z miejsca na miejsce, omijać przeszkody (także ruchome) oraz walczyć z różnego rodzaju przeciwnikami. Podobne zasady obowiązują w zabawie klockami. Lecz tutaj niebagatelne znaczenie ma wyobraźnia. Dziecko nie siedzi już przed ekranem komputera, nie ściska kurczowo w dłoniach kontrolera, ale obmyśla coraz to nowe przygody, w których często biorą udział rówieśnicy bądź rodzeństwo.

Klocki pozwalają stworzyć świat podobny do tego, jaki mogliśmy podziwiać na ekranie, ale zdecydowanie bardziej otwarty. W rozrywce tej właściwie nie ma żadnych ograniczeń. 

Zabawę należy zacząć od zestawu startowego; może on wystarczyć, zwłaszcza na początku. Przy czym potem warto wzbogacać kolekcję o kolejne – tym razem uzupełniające. Dzięki temu pociecha stworzy w pokoju tor przeszkód i wyzwań. 

Jedna z propozycji zawiera sympatyczne rodzeństwo, to grzybki Toad oraz Toadette (siostrzyczka po raz pierwszy pojawiła się w grze wyścigowej). Co ważne, Mario ma licznych pomocników, sam mógłby sobie nie dać rady z przeciwnikami (na czele których stoi król żółwi, wspomniany już Bowser). Yoshi, zielona istota przypominająca małego dinozaura, zna sposoby na goompy, czyli złośliwe brązowe grzybki.

Wiele elementów znamy z gier. Jest nim choćby wieża strażnicza, która znajdowała się na końcu etapu. Mario wskakiwał wówczas na maszt z chorągwią, która błyskawicznie opadała. Znajdziemy także monety, które zbierał, czy inne atrakcyjne rzeczy. Niektóre części wchodzą w dynamiczne interakcje, a nawet wydają odgłosy!

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook