Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Piesek Puppy

Pieski należą do jednych z bardziej sympatycznych stworzeń. Wiedzą o tym dzieci, które niejednokrotnie proszą swoich rodziców o domowe zwierzątko. Nieraz otrzymują pupila, którym się troskliwie opiekują. Nie zawsze jednak jest taka możliwość, co wynika z wielu czynników. Żeby jednak nasza pociecha mogła roztoczyć opiekę nam mniejszą istotką – otrzymuje pluszaka, który jest miły w dotyku i można z nim się długo bawić. Na rynku zabawek istnieje duży wybór – maskotki przybierają postać przeróżnych stworzeń. Niedawno pisaliśmy o dinozaurach, które pewnie średnio się kojarzą z przytulanką. Dziś nasza uwaga zwraca się w stronę pieska Puppy – czym się on charakteryzuje?

Piesek interaktywny Puppy

Szkrab w toku zabawy kształci w sobie szereg kompetencji. Z definicji dziecko obdarzone jest bogatą wyobraźnią – przy czym spędzając w różnorodny sposób czas (zarówno w domu, na podwórku, jak i w przedszkolu czy szkole) jeszcze bardziej ją wzbogaca. Ponadto uczy się, jak wykonywać różne ważne w dalszym życiu czynności. Jedną z nich jest opieka nad istotą słabszą. Jako że nie zawsze są warunki ku temu, by przygarnąć pieska, kotka czy inne zwierzątko, poniekąd zastępcze funkcje spełniają zabawki – w tym te pluszowe. Jedną z nich jest piesek Puppy. “Puppy” to po angielsku szczenię, więc mamy tu do czynienia z “pieskiem szczeniaczkiem”. Już sam widok tego zabawkowego pupila wywołuje na twarzy dziecka uśmiech. Piesek ma bowiem sympatyczny pyszczek i ładne, bardzo duże oczka. Obdarzony też jest dość stylową czupryną. Przypada więc do gustu – i to zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. 

Wprawdzie z pozoru wygląda jak wiele innych maskotek. Jednak odznacza się czymś szczególnym. Otóż w zestawie są jeszcze pistolet z farbą, specjalne pisaki oraz szablony. Wszystko to służy temu, by pomalować maskotkę. Stanie się więc naprawdę unikatowa. Drugiej takiej z pewnością już się nie znajdzie. Smyk przy okazji wyrobi w sobie zmysł estetyczny i sprawdzi, które kolory ze sobą współgrają. Kolorować zabawkę można do woli, bo też po wypraniu wzorki oraz inne ozdoby znikają. Często więc pluszak będzie się zmieniał – to jest tak, jak gdyby było wiele bardzo różnych zabawek.

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook