Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Playmobil Policja

Z klocków Playmobil można stworzyć pełne życia miasto. Umożliwia to seria City Action. Kolekcjonując zestawy, zaczniemy powiększać miejscowość, aby wreszcie zbudować metropolię z prawdziwego zdarzenia. Drogi więc wypełnią różnorodne pojazdy, a na uliczki wyjdą przechodnie. Miasto nie byłoby kompletne, gdyby nie służby mundurowe, których zadaniem jest strzeżenie i pomaganie obywatelom. Również więc i straży pożarnej, i policji nie może zabraknąć w naszym miejskim ośrodku. 

Dziś zaprezentujemy zestawy Playmobil z policjantami!

Playmobil: Policjanci

Wszystkie ludziki Playmobil mają miłe uśmiechy na buziach – taki też był zamysł ich twórców Dzięki temu kojarzą się naszym pociechom z przyjaźnią i serdecznością. Choć trzeba też zauważyć, że mimo pogodnego oblicza – niektórzy bohaterowie mają raczej złe zamiary. Zamiast znaleźć uczciwą pracę, trudnią się działalnością przestępczą. Do tego grona zaliczamy zarówno drobnych rzezimieszków, jak i złoczyńców z poważnymi przestępstwami na koncie. W mieście zapanowałoby bezprawie, gdyby nie dzielni policjanci.

Dzieci, szczególnie chłopcy, lubią w zabawach wcielać się w tych, którzy stoją po stronie słabszych i dokonują niezwykłych czynów. Dlatego też tak chętnie odgrywają role policjantów. Smyki już we wczesnym dzieciństwie zaczynają sobie przyswajać wartości, odgraniczać dobro od zła i uczyć się, czym jest ład i porządek. Robią to, rzecz jasna, poprzez pomysłową zabawę. Korzystają wówczas z nieograniczonych zasobów swej wyobraźni; oddają się bez pamięci zabawie, wierząc, że naprawdę stają do walki z groźnymi przestępcami. Dzięki temu nasze pociechy budują pewność siebie, przekonują się, że są zdolne do poświęcenia i potrafią rozwikłać niełatwe zagadki.

Klocki Playmobil znacznie im to ułatwiają. Zbierając zestawy z policją, dziecko będzie miało możliwość zaprowadzić w mieście dyscyplinę!

Playmobil policja: zestawy

Policjanci z serii Playmobil City Action mają do dyspozycji wiele pojazdów i przydatnych urządzeń. Zależnie od rodzaju akcji – wysyłają różnego typu siły. Widzimy na przykład policjantkę jak mknie na nieco futurystycznym dwukołowcu. Patroluje teren, sprawdzając, czy nikomu nie dzieje się krzywda. Jeżeli widzi coś niepokojącego, interweniuje bądź wzywa posiłki. Kontaktuje się z bazą, którą jest komisariat policji z funkcjonalnym – choć nie najwygodniejszym, i słusznie! – więzieniem. Zwykle w areszcie przesiaduje przynajmniej jeden podejrzany, czekając na przesłuchanie. Tak i jest tym razem. Zdarza się również, że osadzony próbuje uciec. W śmigłowcu przylatuje pomocnik szelmy i stara się go wydobyć spoza murów komisariatu. Jeżeli strażnicy w porę nie zareagują, wtedy ucieknie na wolność!

W przypadku wymagających operacji, kiedy policja ma do czynienia ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, do akcji wkraczają służby specjalne. Jednostki te są specjalnie uzbrojone i poruszają się masywnymi i niezawodnymi pojazdami. Inne zadania należą do policji konnej, której głównym zadaniem jest pilnowanie porządku. Zestaw z policyjną kawalerią powinien przypaść do gustu zwłaszcza dziewczynkom.

Kiedy przestępcy atakują z wielu bardzo różnych stron, wtedy komendant policji wydaje rozkaz zmasowanej akcji. Zatem w tym samym czasie zmobilizowane zostają jednostki wodne, lądowe oraz powietrzne (wraz z niezawodnym helikopterem!). Wygląda to imponująco i bardzo filmowo!

Sprawdź nasze produkty

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook