Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Nasze pociechy nieraz marudzą i ociągają się z pójściem do szkoły bądź przedszkola, nie zawsze też lubią poranne wstawanie, ale często też nie mają większego oporu i z zadowoleniem udają się na spotkanie z rówieśnikami i nauczycielkami. Choć muszą się uczyć, to wiedza jest im przekazywana w przystępny sposób, zwykle nauka niewiele się różni od zwykłej zabawy. 

Dziecko, będąc w przedszkolu, dokonuje wielu ciekawych obserwacji. Kiedy jest w domu przenosi niektóre rzeczy do zabawy. Bawi się na przykład w przedszkole. Pomocne w tym są na specjalne zestawy klocków Playmobil.

Zabawa w przedszkole

Małe dzieci mają niezwykle wysoko rozwinięty zmysł podpatrywania innych. Widzimy to choćby wtedy, kiedy naśladują swoich rodziców, innych dorosłych czy starsze rodzeństwo. Poza tym rośnie w nich także potrzeba ładu. Ma to miejsce wówczas, gdy maluch bawi się w sklep, szkołę czy przedszkole. W ostatnim przypadku wciela się w przedszkolankę i organizuje czas dla mniejszych figurek, które są jej podopiecznymi. Pamiętając, jak wygląda rozkład godzin w przedszkolu, planuje maluszkom czas na naukę, zabawę, odpoczynek, nie pomijając przerwy na zjedzenie śniadania czy obiadu.

 

zabawa w przedszkole

 

Zabawę w przedszkole ułatwią zestawy Playmobil wchodzące w skład serii City Life. To oczywiste, że w tak dynamicznie się rozwijającym mieście figurek Playmobil nie może zabraknąć tych opiekuńczo-wychowawczych obiektów. Co więcej, są aż trzy, do których mogą uczęszczać przedszkolaki. Każdy z nich ma jakąś cechę szczególną.

Playmobil przedszkole 5606

Ich prezentacje zacznijmy od zestawu nr 5606. Wyróżnia się tym spośród dwóch pozostałych, że jest przenośne – można je więc zapakować, a następnie wziąć i przenieść ze sobą, nawet w daleką podróż, w czym pomocny jest poręczny uchwyt. Uwagę malucha przyciągnie już malunek widoczny na ścianie budynku. Przedstawia on wesołe dzieci z balonikami, którym towarzyszą motyle. Istotne jest, by małe dzieci równie dobrze czuły się w przedszkolu. O to nie będzie trudno, bo na świeżym powietrzu czeka na nie wiaderko z zabawkami, wśród których znajduje się na przykład laleczka. Przed obiektem mieści się placyk zabaw: na huśtawce już się bawi dziewczynka, inna siedzi na koniku, a chłopczyk wybrał sobie zjeżdżalnię. Nad tą czeredką opiekę sprawuje pogodna przedszkolanka.

 

 

Playmobil przedszkole 5567

Następne przedszkole w tym zestawieniu ma nawet swą nazwę – znane jest jako Promyk słońca. Trzeba przyznać, że określenie pasuje do tego miejsca. Kiedy rodzice zaprowadzają swe pociechy pod próg obiektu, naciskają dzwonek. Budowla się rozświetla i zaraz opiekunka przyjmuje podopiecznego. Maluch dołącza wkrótce do reszty przedszkolaków w kąciku zabaw. Smyki spędzają czas na muzykowaniu. Przedszkolanka gra umiejętnie na gitarze, a dzieci śpiewają piosenki, których ich nauczyła. Jest też magnetofon – on nieraz wybrzmiewa pogodnymi melodyjkami. Gdy któreś maleństwo ma potrzebę, udaje się do toalety. A kiedy nadchodzi pora posiłku, szkraby zasiadają do stołu w kuchni. 

 

 

Playmobil przedszkole Tęcza

Na koniec odwiedźmy placówkę o równie wdzięcznej nazwie – Tęcza. Wita nas przed nim widok zadbanej rabatki: czyżby to same dzieci tak o nią zadbały? Całkiem prawdopodobne. W środku jest równie schludnie, choć dzieci nieraz bardzo dokazują. Lecz gdy nadchodzi czas nauki, uspokajają się i koncentrują uwagę. Na przykład wówczas, gdy z dużego zegara uczą się odczytywać godzinę. Kiedy już wszystkie szkraby osiągną tę umiejętność – zmierza wspólnie z przedszkolanką do kuchni dla lalek, w której to serwuje się wyobrażony poczęstunek!

 

Sprawdź także