Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Prezent na zajączka

Wielkanoc to bez wątpienia jedno z ważniejszych świąt w Polsce. W odróżnieniu od Bożego Narodzenia – sprzyja bardziej duchowej refleksji. Wynika to przede wszystkim z jej charakteru. 

Wprawdzie w ten czas nie sprawiamy sobie tyle podarunków co na Gwiazdkę. Niemniej gdy odwiedzamy dom, w którym są małe dzieci, wtedy nierzadko wręczamy im z tej okazji choćby mały prezent. Nieraz związany jest z symbolami Wielkanocy – na przykład z sympatycznym zajączkiem. Oczywiście można go zbudować także z klocków LEGO®!

Prezent na zajączka dla dzieci

Można by pomyśleć, że zajączek związany jest z owymi świętami od samego początku ich istnienia. W końcu obok kurczaczka i pisanek stanowi dziś ich nieodłączną część. Tymczasem na świecie po raz pierwszy zaczął być kojarzony z Wielkanocą dopiero w końcu XVII wieku (mimo że wcześniej chrześcijańską symbolikę nadawali mu w swoich pismach Ojcowie i Doktorowie Kościoła). Do Polski wielkanocny zajączek przywędrował jeszcze później, bo dopiero w XIX wieku. Dotarł do nas – podobnie jak drzewko bożonarodzeniowe – z Niemiec.

Zauważmy, że zające reprezentują radość ze spotkań, ponieważ są zwierzętami z natury bardzo żywymi. Ponadto nie bez znaczenia jest również ich płodność. Ze względu na nią wiązane są z wiosną, kiedy to po miesiącach odrętwienia do życia budzi się Przyroda pod niezliczoną liczbą postaci – przede wszystkim kwiatów i zwierząt (prym wiodą tu poza zającami ptaki, których przylot czy śpiew jest niechybnym zwiastunem wiosny).

Sprawdź nasze produkty

Zające stanowią symbol nadziei i radości, które są tak ważne dla Wielkanocy. Są również uważane za symbol wielu darów, które składa się na świętowanie. Zwierzęta te często przedstawia się jako noszące prezenty dla dzieci, a ich obecność na świątecznym stole pod postacią figurek czy innych ozdób na świątecznym stole jest kojarzona jest z obfitością i dostatkiem.

O tym wszystkim mówią nam także dostępne w ofercie LEGO®  Zajączki wielkanocne (40523). Zestaw zawiera 287 elementów, z których możesz zbudować prawdziwie wiosenną scenerię z dwoma zajączkami, pięcioma pisankami i trzema tulipanami. W komplecie jest też instrukcja z podpowiedziami, które ułatwią smykowi zbudowanie tej pięknej dekoracji. Co istotne, w pudełku mieści się także specjalny, opalizujący element, który będzie ozdobą każdego pomieszczenia. Taki zestaw to doskonały pomysł na prezent na Wielkanoc. Gotowa dekoracja będzie ozdobą każdego mieszkania i wprawi wszystkich w wiosenny nastrój. Zestaw ma wymiary 10 cm wysokości, więc nie zajmuje dużo miejsca, a jego kolorowe elementy będą wyglądać pięknie w każdym wnętrzu.

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook