Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Urządzenie imprezy dla dzieci jest nie małym wyzwaniem dla rodziców. Owszem, można wynająć salę zabaw, ale wtedy zabawa odbywa się od – do, według scenariusza przetestowanego na setkach dzieci. W kalendarzu znajduje się parę szczególnych dat, kiedy aż prosi się o to, aby urządzić dziecku bal, który zapamięta do końca życia. Jedną z takich okazji jest Dzień Dziecka.

Jak urządzić Kinder Party?

Planując Dzień dziecka trzeba zastanowić się nad miejscem, gośćmi, poczęstunkiem, no i oczywiście zabawami. Przed organizacją imprezy dobrze jest spotkać się z rodzicami potencjalnych gości i ustalić, gdzie zabawa będzie się odbywać. Może któreś z rodziców ma duży ogród (przydadzą się zabawki ogrodowe), gdzie będzie możliwe urządzenie Kinder Party? Warto też przygotować wstępny kosztorys, aby ewentualnie rozbić koszta pomiędzy wszystkich uczestników. Inaczej sprawa będzie się miała w dniu urodzin dziecka, natomiast tu może się sprawdzić całkiem nieźle. Dzięki rozłożeniu kosztów, większą kwotę będzie można przeznaczyć na atrakcje. Jakie?

Pamiętaj o dekoracjach

Zasada jest jedna: ma być kolorowo i już. Zawieś girlandy, serpentyny, nadmuchaj kolorowe baloniki z konfetti w środku. Jeżeli masz takie zdolności, ze specjalnych baloników zrób figurki. Wspólnie z dzieckiem możesz zrobić kolorowe czapeczki dla gości, a także plakietki z imionami. Dzięki wspólnym działaniom dziecko będzie się uczyło dbania o swoich gości. Kolorowe transparenty z nazwą uroczystości też będą na miejscu. Jeżeli impreza będzie tematyczna, wówczas dodaj takie elementy, aby cały wystrój był spójny. Na przykład, na pirackiej imprezie niech będzie dużo statków, flag pirackich i złotych dukatów z czekolady. Urozmaicona przestrzeń sprawi, że dzieci chętniej podejmą się wspólnej zabawy.

Menu specjalnie dla dzieci

Menu powinno być wartościowe i zachęcające. Podczas imprezy dzieci będą zbyt zajęte zabawą, aby jeść, więc raczej ogranicz się do przekąsek. Lepiej zrezygnować jednak ze słonych przekąsek na rzecz owoców i warzyw. Jako bardziej treściwy posiłek zaproponuj kanapki. Pamiętaj o odpowiedniej prezentacji posiłków – z arbuza zrób miseczkę na owoce, z warzyw uformuj ciekawą figurę, a na kanapkach stwórz buźki. Dzieci zazwyczaj są niejadkami, więc taka forma zachęci je do posiłku, a ładne podanie będzie dodatkową dekoracją. Pamiętaj również o napojach – wodzie, sokach, albo mlecznych shake’ach. Upewnij się jednak, że żadne z dzieci nie ma alergii na to, co planujesz podać.

Zapewnij im zabawę oraz atrakcje

Nie zostawiaj dzieci samych sobie – szybko się znudzą i będą chciały pójść do domu, a Twoja pociecha będzie niepocieszona. Przemyśl dokładnie gry i zabawy, aby nie doświadczyć niemiłej niespodzianki. Poniżej parę sprawdzonych pomysłów.

Królestwo Dzieci – Sklep z zabawkami dla dzieci.