Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Wielbiciele przygód Harry’ego z całego świata odliczają dni, kiedy w sklepach pojawią się od dłuższego czasu zapowiadane zestawy LEGO® Wizarding World™.

 Nastąpi to jeszcze tego lata! Nie ma się co dziwić podobnym emocjom, poprzednia seria z młodym mistrzem magii miała swoją premierę w 2010 roku. Nareszcie, po ośmiu latach oczekiwania, pojawią się nowe figurki i budowle do skonstruowania!

Klocki LEGO Harry Potter – zamek w Hogwarcie™

Przez dłuższy czas krążyły rozmaite plotki na temat tego, jakie nowości nas czekają w związku z całkiem nowymi zestawami. Trzeba przyznać, że sami producenci klocków LEGO umiejętnie budowali napięcie, co jakiś czas uchylając rąbka tajemnicy. Wraz z biegiem czasu udało nam się uzbierać wiele istotnych informacji. Na pewno czeka nas wiele atrakcji. Zatem czego możemy się spodziewać po bliskiej premierze?

Zbuduj zamek z 4-poziomową wieżą

Jedną z przyjemniejszych niespodzianek jest sala główna zamku Hogwart, jeszcze bardziej efektowny niż ten sprzed lat.

Już sądząc po samych zdjęciach – wygląda on imponująco. Na pierwszy plan dzięki swej wysokości wybija się kształtna 4-poziomowa wieża, na każdym z pięter kryją się niezwykłe tajemnice. Niewątpliwie warto je wszystkie odkryć.

Harry wraz z grupką przyjaciół na łodzi przepływają Czarne Jezioro, drogę rozjaśnia im latarnia. Już niedługo dotrą do Hogwartu.

Fale jeziora są groźne, ale młodzi adepci magii nie powinni się martwić, że coś złego im się przytrafi – przecież nad ich bezpieczeństwem czuwa przyjazny przewoźnik, znany z dobrego serca wielkolud Hagrid. Kiedy dotrą do celu na pewno olśni ich wspaniała architektura szkoły. Nie mniejsze wrażenie wywrą na nich profesorowie dostojny Albus Dumbledore oraz surowa Minerwa McGonagall.

Odkryj tajemnice wszystkich komnat

Szybko też natkną się na owianego tajemnicą Quirella. Dlaczego jego głowę owija turban? Czy czasem za jego materiałem nie kryje się… druga twarz? Ale cichosza, nie wiesz jeszcze, że jego imienia nie można wymawiać? Poza tym słyszałeś już może, że w zamczysku grasuje zjawa, przyjęło się na nią mówić: Prawie Bezgłowy Nick. Wygląda dość strasznie, to prawda, ale nie ma potrzeby się obawiać, w istocie jest dobrym i pomocnym duchem, niejeden raz odda nam przysługę.

Sprawdź nasze produkty

Jeśli chodzi o sam zamek Hogwart, otrzymujemy go w przekroju. Dzięki czemu dziecko ma dostęp do wszystkich komnat. Najokazalej prezentuje się sala główna rozjaśniona świecami. W nim, tuż obok kominka Harry Potter, reprezentant domu Gryffindor, stoczy wiele pojedynków na czary z Draco Malfoyem, wybijającym się magiem domu Slytherin. A przyglądać się temu w napięciu będzie  przyjaciółka naszego bohatera – niezwykle błyskotliwa, choć nieraz może nieco zbyt poważna Hermiona.

Jeśli zaś spojrzysz w niebo, gdzieś ponad dachem ujrzysz wspaniałego, nieśmiertelnego Fawkesa™!

Pamiętaj jeszcze, że podczas spaceru po najtajniejszych komnatach trzeba uważać, bo w którejś z nich przebywa Bazyliszek – olbrzymi wąż przez dziesiątki lat hodowany przez czarnoksiężników!

Wiele innych ciekawych zestawów LEGO Harry Potter

Zamek Hogwart to na pewno jeden z ciekawszych i najbardziej oczekiwanych zestawów. Ale czekają nas także inne, bez których trudno by było sobie wyobrazić czarodziejski świat Harry’ego Pottera! Czy to z zamkiem, czy bez niego – na pewno dostarczą wiele radości Twojemu dziecku.

Walizka pełna zdumiewających stworzeń

Newt Skamander wygląda skromnie z tą starą skórzaną walizką. Lecz to są tylko pozory! Jest on bardzo znanym i cenionym magizoologiem, czyli mówiąc w skrócie zajmuje się magicznymi zwierzętami.

Natomiast w jego walizce mieszczą się wybiegi z najprzeróżniejszymi stworzeniami, dzięki temu w prosty sposób może je przenosić z odległych miejsc! Trzeba uważać, aby przedmiot nie dostał się w niepowołane ręce, wtedy mogą się wydarzyć nieprzewidziane historie, nieraz zabawne, innym razem dość dramatyczne.

Magiczne istoty znacznie się między sobą różnią. Niuchacz wygląda bardzo sympatycznie, trochę jak dziobak, nieco też przypomina kreta, jest bardzo przyjazny i zupełnie niegroźny. Zupełnie inny jest agresywny żmijoptak. I lepiej nie mieć z nim do czynienia… Chyba że towarzyszy Ci Newt Skamander. Przy jego pomocy, a także za sprawą magicznych eliksirów opieka nad tymi fascynującymi zwierzętami sprawi nie lada radość młodemu pasjonatowi świata czarów. Przekonaj się, jakie jeszcze stworzenia skrywa walizka Newta.

LEGO Fantastic Beasts – Newt i Gromoptak

Wsiądź w ekspres Londyn-Hogwart

Czerwona, charakterystyczna lokomotywa z ogłuszającym gwizdem wtacza się na peron. Mocą rozpędu przejeżdża przez most z dużym, czytelnym zegarem. I wreszcie się zatrzymuje! Maszynę opuszczają kolejno: Hermiona Granger, Ron Weasley i Harry Potter. Trójka przyjaciół, która zawsze może na siebie liczyć, jest ze sobą na dobre i na złe. Już niewiele ich dzieli od ostatniego etapu podróży – majestatycznej szkoły Hogwart.

Wspinają się po schodach prowadzących na peron o zaskakującej numeracji: 9 i ¾… Przy stoisku z gazetami można zobaczyć plakat z posępnym Syriuszem Blackiem. Nic dziwnego, że tak złowrogo spogląda, poszukiwany jest listem gończym, niedawno zbiegł z pilnie strzeżonego więzienia!

Młodzi uczniowie póki co nic sobie z tego nie robią, są podekscytowani podróżą, nie mogą się doczekać, aż dotrą na miejsce. Kierują się właśnie w stronę peronu. Lecz na pierwszy rzut oka  w ogóle go nie widać!… Spokojnie, on istnieje, jest po prostu zaczarowany.

Pokonaj złego Grindelwalda™

To niesłychane, ale mistrz czarnej magii ucieka! Chodzi oczywiście o Gellerta Grindelwalda, który przyjął jako swój charakterystyczny znak legendarne Insygnia Śmierci. Kiedyś stoczył pojedynek na zaklęcia z samym Dumbledorem. Do tego czasu krążą głosy, że nigdy nie walczyli ze sobą równie wyborni czarodzieje…

Miarka się przebrała, trzeba go pochwycić, zbyt wiele krzywd wyrządził, aby mu to miało ujść na sucho. Chce się wymknąć karocą zaprzężoną w tyle tajemnicze, ile piękne stworzenie – Testrala. Na całe szczęście w pogoń za tym łotrem ruszyła czarodziejka Serafina Pickquery. Już jest tuż-tuż za powozem uciekiniera. Wysyła za nim zaklęcia i zmusza go do obrony. Grindelwald wyskakuje przez otwierany dach pojazdu, wyciąga zza płaszcza różdżkę i wywiązuje się pojedynek na magię!

Dzięki zestawowi Ucieczka Grindelwalda z serii LEGO Fantastic Beasts™ Twoje dziecko zdecyduje, kto wygra tę batalię!

Ucieczka Złego Grindelwalda – zestaw klocków LEGO

Uważaj na… Bijącą Wierzbę!

Harry i jego druh Ron lecą samochodem, ale przez nieuwagę wpadają na wierzbę. Obyłoby się bez większych zadrapań – ale rodzi się pewien problem – to nie jest zwykła sobie wierzba. Jej gałęzie poruszają się błyskawicznie i uderzają z hukiem w karoserię pojazdu. Nic dziwnego – mamy do czynienia z Bijącą Wierzbą. Na całe szczęście dzięki dozie sprytu udaje im się przedostać w bezpieczne miejsce. Są już na dziedzińcu Hogwartu. Czeka tu na nich Hermiona. Z okna zamku wygląda posępny Severus Snape, czyżby już coś knuł przeciwko naszym ulubieńcom?

Bijąca Wierzba z Hogwartu wyposażona jest w mechanizm, poprzez który się nią porusza. Zestaw zawiera jeszcze wiele innych elementów, które z pewnością urozmaicą zabawę Twojego dziecka.

Sięgnij w quidditchu po złoty znicz

Uczniowie Hogwartu nie odstępują swoich różdżek ani na krok. Jeśli chce się zostać wybornym czarodziejem, trzeba w to włożyć wiele wysiłku. Efekty tego są jednak wprost magiczne!

Lecz nie samą nauką żyje Harry Potter. Bierze on udział w sportowych rozgrywkach. Quidditch jest ulubioną i właściwie jedyną dyscypliną sportową popularną wśród czarodziejów. Na pewno duże znaczenie ma tutaj to, że zawodnicy poruszają się na miotłach. Szybują aż w samych przestworzach!

Nasz bohater pełni kluczową funkcję w swoim zespole. Jeśli zachowa koncentrację do końca, zapewni swej drużynie zwycięstwo.

Póki co przegrywają, ale Harry’emu mignął jasny punkcik – to złoty znicz. Jeśli tylko go złapie, jego drużyna odniesie triumf. I musi wciąż uważać, aby nie dać się strącić z miotły swoim rywalom!

Emocji nie może zabraknąć. Zwłaszcza, że zwycięzcy otrzymają złoty puchar.

Zestaw zawiera dwa dwuosobowe zespoły i wiele akcesoriów, między innymi kaski i obręcze, które są niezbędne do tego, by rozegrać składającą się z wielu zwrotów akcji potyczkę.

Próba odwagi w Zakazanym Lesie

Już sam Zakazany Las przeraża aurą, jaką wokół siebie roztacza. Ale trzeba naprawdę mieć w sobie odwagę, aby towarzyszyć swoim ulubieńcom, Harry’emu oraz Ronowi, w takiej niebezpiecznej wyprawie. Tym bardziej, że jak się tak zapuścić nieco głębiej, w jednej z kryjówek czyha ogromny pająk Aragog. Jest to groźna istota, ale zdradzi Wam swoją przeszłość – może warto się tam wybrać, aby jej wysłuchać?

Zestaw Legowisko Aragoga poza parą bohaterów zawiera pająka z 8 mobilnymi odnóżami oraz 2 ruchomymi kłami, a także stado mniejszych, ale także groźnych pajączków. Poza tym Twoje dziecko zbuduje drzewo wyposażone w wyrzutnię pajęczyny. Niech młodzi czarodzieje uważają, aby nie dać się pochwycić!

Bogata kolekcja zaczarowanych figurek

Nie trzeba nikogo przekonywać, że im więcej bohaterów, tym ciekawsze i bardziej urozmaicone przygody. Wreszcie nadarza się okazja, aby skompletować bogatą kolekcję minifigurek. Dzięki nim dziecko przeniesie się do niezwykłego świata Harry’ego Pottera lub stworzy według własnych pomysłów nowe sceny za sprawą postaci i stworzeń z filmu „Fantastyczne Zwierzęta”.

Powiększaj zbiór sztuka po sztuce. Każda figurka wyróżnia się jedynym w swoim rodzaju charakterem i przyzwyczajeniami.

Możesz także zdecydować się od razu na zestaw ze wszystkimi 60 „ludzikami”. Co więcej – każdej z nich towarzyszy jej atrybut. A Harry Potter występuje w kilku odsłonach!

Harry Potter LEGO Brickheadz™

Nowości czekają nas także w związku z LEGO Brickheadz. Do wyboru będziemy mieli trzy zestawy. W pierwszym zbudujemy Harry’ego Pottera oraz jego ulubienicę – śnieżną sowę Hedwigę. Wszystkie postaci z tej serii wyglądają bardzo sympatycznie, na pewno polubią je chłopcy i dziewczynki.

Harry ma wszystko to, z czego słynie. Spogląda na nas zza okrągłych okularów, na czole jaśnieje mu charakterystyczna blizna w kształcie błyskawicy. Poza tym ogrzewa go szalik oraz bluza z emblematem domu Gryffindor. Nie mogło oczywiście zabraknąć czarodziejskiej różdżki. Jest ona nieodłącznym atrybutem każdego czarodzieja.

Dołączą do niego jego przyjaciele – Hermiona z nieodłączną księgą magii, rudowłosy Ron, a także profesor Dumbledore patrzący na nas poważnie sponad binokli (obaj dostępni w jednym zestawie!).

Dzieci kochają magię i Harry’ego Pottera

Zainteresowanie wśród dzieci Harrym Potterem i jego przyjaciółmi jest bardzo duże. Musi to być w pełni zrozumiałe – każda pociecha marzy o przygodach pełnych magii. Co więcej, samo chciałoby poznać czarodziejskie zaklęcia i mikstury, dzięki którym mogłoby zmienić świat na lepsze!

Premiera nowych zestawów LEGO Harry Potter jest świetną okazją, by dziecko przeżyło przygody, jakie towarzyszyły postaciom z jego ulubionych filmów, gier czy książek.

Sprawdź nasze produkty