Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Mody mają to do siebie, że nagle wybuchają, przez stosunkowo krótki czas są niezwykle popularne, żeby raptownie przeminąć. O niektórych wciąż przechowujemy wspomnienia, ale o części z nich nikt już nie pamięta. Byli tacy, którzy sądzili, że podobnie będzie z laleczkami LOL Surprise. Jednak nic takiego nie zauważamy, a upłynęło już całkiem sporo czasu, odkąd się pojawiły.

Zastanówmy się więc, co sprawia, że ich fenomen nie słabnie, a tajemnicze figurki cieszą się tak trwałą sympatią?

 

Zabawka LOL Surprise

Laleczki LOL są znane na świecie i w Polsce od dłuższego czasu. Nie brakuje też reklam z „lolkami” w rolach głównych, które są wyświetlane rozmaitymi drogami. Większość z nas zetknęła się z tymi istotkami, widząc je na wystawach sklepowych, albo przynajmniej o nich słysząc. Jak czytamy, nierzadko zdarza się, że maluch – przeważnie dziewczynka – przychodzi do rodzica i podekscytowany opowiada o laleczce LOL, którą chciałby mieć. Wtedy mama czy tata rozpytuje znajomych, albo po prostu serfuje po internecie w poszukiwaniu wartościowych informacji i opinii na temat tajemniczej zabawki. Szybko natrafia na komentarze innych rodziców, wyłuskuje te najistotniejsze.

O czym mówi nam nazwa produktu, mamy do czynienia z lalką. Lecz nie taką zwykłą – jak choćby Barbie, którą lubimy stroić –  ale specjalną. Z czego miałaby wynikać ta wyjątkowość? Podpowiada nam drugi człon nazwy – “Surprise”. W języku angielskim słowo to oznacza niespodziankę. Wszystko się wyjaśnia – mamy zatem do czynienia z zaskakującym zestawem!

popularne lolki

Prezent składa się z ośmiu warstw. Dziecko nie wie, jakie każda z nich kryje elementy. Może się co najwyżej domyślać czy zgadywać. I na tym też polega cała atrakcja. Zanim cały podarunek zostanie rozpakowany, smyk co rusz jest czymś zaskakiwany. Śmieje się, woła innych, by im pokazać, co znalazł.

Napięcie i emocje rosną w miarę odkrywania kolejnych upominków. A rozwijanie folii swój finał znajduje w… Tak, chyba możemy to zdradzić, na samym spodzie kryje się niepowtarzalna laleczka!

Ktoś by pomyślał, że na tym kończy się zabawa, ale to nieprawda. Pomysłowość dziecka sprawi, że świeżo odkryta laleczka będzie przeżywała oryginalne przygody, na przykład stanie się tajnym agentem oddelegowanym na ważną misję!

Laleczka LOL – warstwa po warstwie

Przed rozpakowaniem każdej warstwy nasza pociecha robi chwilę przerwy. Cieszy się samym oczekiwaniem na niespodziankę. W duchu zgaduje, co tym razem odkryje. Możliwości jest wiele. Wreszcie otwiera kolejne opakowanie. Maluch się cieszy, bo tego elementu jeszcze nie miał, a marzył o nim od dłuższego czasu.

Prześledźmy szybko wszystkie etapy tej niesamowitej rozrywki.

Sekretna wiadomość

Na początku natrafiamy na sekretną wiadomość. Tylko jak ją odczytać? Nie jest to znów takie trudne. Mamy przecież specjalną lupę. Gdy przez nią spojrzymy, poznamy sekretne hasła. O, przydadzą się nam podczas odsłaniania kolejnych tajemnic. Zaczynamy zabawę w szpiega!

Naklejki kolekcjonerskie

Zestawy LOL Surprise są świetną zabawą dla kolekcjonerów. A kto wśród nas nie lubi zbierać przedmiotów, by tworzyły zdumiewające zbiory? Tym razem gromadzimy naklejki kolekcjonerskie. Wkleimy je do albumu. Dzięki nim odkryjemy umiejętności naszej laleczki. A każda wyróżnia się swoimi szczególnymi cechami!

Buteleczka

Nie mogło jej zabraknąć. Napełnimy ją wodą, a wkrótce dowiemy się, jakimi funkcjami może się poszczycić nasza faworytka. Będzie siusiać, płakać, pluć, czy też zmieni kolor?

Buciki

Kolejny krok to odsłonięcie bucików. Zadziwi nas to, jak wiele modeli może nam się trafić, czy będzie to eleganckie obuwie, czy raczej sportowe dla tej laleczki, która uwielbia biegać? Wkrótce się o tym przekonamy.

Ubranie i sukienka

Buciki już mamy, teraz pora dowiedzieć się, czym okryjemy naszą piękność. Stroju dopełni sukienka. Ciekawi nas, w jakiej kolorystyce będzie utrzymana… chcielibyśmy, by była… Ale cóż, wkrótce sami się dowiemy. W każdym razie ubrankami będzie można się wymieniać z innymi dziewczynkami!

Akcesoria do strojenia

Nasza laleczka to prawdziwa strojnisia. Lubi ładnie wyglądać. A nam dużą przyjemność sprawia strojenie jej w rozmaite błyskotki i akcesoria. Nieraz wygląda tak, że zazdroszczą jej tego najwspanialsze księżniczki.

Laleczka

lolek

Oto i gwóźdź programu – laleczka, czyli gwiazda zestawu! Każda z nich reprezentuje inny styl. Jedne kreują się na modne damy, inne są nieco zadziorne, o czym świadczy rockowy imidż. Dziewczynki należą do różnych klubów. Pytaniem pozostaje, jak wiele uda nam się zebrać. Czy prześcigniemy konkurencję?

Konfetti

Na koniec obsypmy naszą nową koleżankę konfetti, niech poczuje się jak gwiazda filmowa!

Nie zapominajmy jeszcze o kuli, walcu czy walizeczce, z której wydobyliśmy tyle niespodzianek. Przyda nam się jako wanienka lub nosidełko.

Kto wymyślił LOL Surprise

Przyswoiliśmy sobie podstawowe informacje o laleczkach LOL. Teraz napiszmy kilka słów o tym, jak to się właściwie zaczęło.

Otóż LOL Surprise wywodzą się z Włoch. Ich twórcą i pomysłodawcą jest Giochi Preziosi. Tajemnicze laleczki pojawiły się na rynku w maju 2017 roku i od razu zrobiły furorę podbijając dziecięce serduszka. Nie trzeba było długo czekać, a oferowane zestawy zyskały miano bestsellera lata.

Kto wymyślił laleczki lol

 

Na tym się nie skończyło w odróżnieniu do innych hitów sezonu, których sława wnet przemija. Tutaj było inaczej. Sam kreator zabawki na swoim kanale Youtube zamieścił unboxing video, czyli relację z rozpakowania zestawu LOL Surprise. Szybko zdobył 5 milionów wyświetleń. A sprzedaż produktów w ciągu tygodnia osiągnęła 20 000 transakcji.

Fenomen trwa, a duży w tym udział youtubowych influencerów, w tym dzieci!. Zatem do dziś pojawiają się nowe serie i kolejne zapowiedzi.

Serie LOL Surprise

Każda z oferowanych serii ma cechę szczególną, która wyróżnia ją spośród innych zestawów. Jak tylko pojawi się nowość na rynku, popularni youtuberzy natychmiast prezentują filmiki z prezentacją niespodzianki. Dzielą się swymi wrażeniami i omawiają każdy z elementów. W sekcji z komentarzami niejednokrotnie wywiązuje się żywa dyskusja.

Rzućmy zatem okiem na co ciekawsze serie!

Seria laleczek w kuli

Zacznijmy od podstawowej wersji tej zabawki. To laleczka, która kryje się w ładnie wyglądającej kuli. W zestawie otrzymujemy którąś z piękności i całą szafę ubranek. Zanim znajdziemy wszystkie elementy, musimy przedrzeć się przez szereg warstw. I o to w tej zabawie chodzi! Zobaczmy więc, jak się prezentuje nasza pupilka w eleganckim lub sportowym stroju. Co ciekawe, akcesoria i sama laleczka w zetknięciu z wodą ulegają metamorfozom!

LOL niespodzianka – Pets

Niedługo po laleczkach pojawili się ich przyjaciele, czyli przemiłe zwierzątka. Zestawy te być może przypadną do gustu chłopcom, którzy – no cóż – jakoś specjalnie nie przepadają za laleczkami. A stworzonka aż proszą się o to, aby je przygarnąć! W zestawie dostajemy też liczne akcesoria, przecież i pieski wymagają regularnej pielęgnacji. Każda istotka wystylizowana jest jak jedna z laleczek.

Interesuje nas także seria Eye Spy, dzięki której nasz maluch sprawdza swoje zdolności szpiegowskie. Z magiczną lupą w dłoni dociera do najtajniejszych informacji. W końcu dowiaduje się wszystkiego!

Lol Surprise – Hairgoals

Dziewczynki interesują się modą, lubią wiedzieć, jakie obowiązują trendy modowe. Ciekawią je też style uczesania. Za sprawą zestawu Hairgoals pokój zabaw przekształci się w świetnie wyposażony salon fryzjerski, a dziecko stanie się stylistą fryzur. Pomysłów na pewno nie zabraknie. Włosy laleczek są puszyste i idealnie się nadają do tego, by je czesać!