Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

Dzieci uwielbiają zwierzątka. Przepadają za pieskami, kotkami, innymi stworzeniami domowymi, a także dzikimi, które żyją na swobodzie. Ale istnieje jeszcze jedna kategoria istot, które zdobyły serca naszych pociech. Chodzi o zwierzęta magiczne. Maluchy znają je z bajek, baśni oraz snów. Towarzyszą im podczas licznych zabaw. W zaczarowanej menażerii nie może zabraknąć miejsca dla miłych jednorożców!

Jednorożec – symbol

Jednorożec to bardzo rzadkie stworzenie, ale zna je prawie każde dziecko. Mityczna istota obecna jest w naszej kulturze od czasów starożytnych. Po raz pierwszy wśród europejczyków wspomina o nim Pliniusz Starszy, który dał jego szczegółowy opis w swej Historii naturalnej. W kolejnych wiekach charakterystyczne zwierzę z jednym rogiem przeniknęło do symboliki chrześcijańskiej, reprezentując Madonnę lub Chrystusa.

W ostatnich latach jednorożec stał się popularnym bohaterem bajek oraz zabawek dla dzieci. Wpłynął na to jego fantastyczny i sympatyczny wygląd, a także czarodziejskie i dobroczynne umiejętności. Poza tym bardzo przypomina konika – tyle że jego czoło zdobi fantazyjny róg! Od wielu lat może się poszczycić ulubieńcem wszystkich dzieci, choć wydaje się, że szczególne upodobanie znajduje u dziewczynek. 

Poopsie Slime Surprise – na czym polega zabawa?

Na rynku istnieje wiele figurek lub maskotek, które wyobrażają jednorożca. Wśród nich niemałym zainteresowaniem cieszą się zestawy Poopsie Slime Surprise. O czym nas informuje sama nazwa, mamy tu do czynienia z niespodzianką. Nawiasem mówiąc, to dość popularny trend w świecie zabawek, poświęciliśmy mu zresztą cały osobny artykuł. Zatem maluch zanim jeszcze rozpakuje podarunek, bardzo się emocjonuje, zgadując, którym zwierzątkiem się zaopiekuje. Czy to będzie Rainbow Brightstar, czy Oopsie Starlight? A może jakieś inne? Element zaskoczenia to niewątpliwy atut zestawu. Ale zanim przejdziemy do kolejnych zalet, powiedzmy, na czym tak właściwie polega zabawa!

Dziecko otrzymuje któregoś z małych jednorożców. To jeszcze bobas, którego trzeba wykarmić. Służy do tego szerokie akcesorium. Mamy m.in. specjalną, ładnie przyozdobioną łyżeczkę. Nakarmmy magicznego zwierzaka, a ten wkrótce nam się odwdzięczy. Zastanawiacie się, w jaki sposób? Cóż, bardzo nietypowy. Jeszcze o tym nie wspominaliśmy, ale jednorożec ma magiczny brzuszek. Jak tylko przyjmie pokarm, dzieją się w nim niezwykłe procesy. Po chwili otrzymujemy… kupki. Ale bez obaw! – są magiczne, przyjemne w dotyku i zapachu. Mogą przyjmować rozmaite formy i barwy, nieraz są wielokolorowe. Nasz maluch przeistoczy się w zbieracza, wciąż wzbogacając  kolekcję slimów (bo tak nazywamy te, hmm, galaretki). Można je następnie do woli przekształcać w coraz to nowe formy! Kto by pomyślał, ile radości można czerpać podczas zabawy… kupkami mitycznego zwierzęcia!

kupki jednorożca

Ciekawość dziecka

Dziecko nie wie, co to bezczynność! Zawsze potrafi sobie znaleźć pochłaniające zajęcie. Lubi też zaspokajać swoją ciekawość, której właściwie nie sposób zaspokoić. Obejmuje ona również spraw, którym dorośli albo nie poświęcają uwagi, albo starają się ich unikać. Dajmy na to kwestie fizjologiczne, w tym wypróżnianie się. Przy pomocy sympatycznego jednorożca maluch nauczy się, jak pracuje jego organizm, co potrzeba, aby powstała… kupka. Przy okazji zabawy zdobywa bądź co bądź bardzo istotną wiedzę.

Nauka odpowiedzialności

Maleńki jednorożec wymaga troski i cierpliwej opieki. Małe dziecko lubi chronić jeszcze mniejsze od siebie stworzenia. Z przyjemnością udowodni nam, że jest odpowiedzialne i można na nim polegać. Doświadczenie zdobyte w trakcie zabawy z pewnością zaowocuje w niedalekiej przyszłości!

Poopsie nowości!

Sprawdź nasze produkty

 

Poopsie to nie tylko urocze jednorożce, ale także modne laleczki. Co ciekawe, zestawy te zawierają szereg niespodzianek, które dziewczynka z ochotą zacznie odkrywać. Jest wiele ubranek do rozpakowania. Wreszcie będzie można dopasować całą garderobę, a wśród niej kurtkę, koszulkę, sukienkę i wiele innych. Nie zabraknie też grzebyka – przecież fryzura to nieodłączny element “looku”. Dziecko dzięki licznym akcesoriom nada swojej małej towarzyszce coraz to nowy wygląd. Z czasem stanie się ekspertką w dziedzinie stylizacji!