Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

zabawki minecraft

Zabawki Minecraft

Od lat dorośli uskarżają się, że dzieci przesiadują zbyt wiele godzin przed komputerem. Mają w tym trochę słuszności. Ale też należy pamiętać, że żyjemy w zupełnie innych czasach, dzisiejsze dzieci, przychodząc na świat, otoczone były zaawansowaną technologią. Dlatego korzystanie z tych udogodnień jest dla nich obecnie czymś naturalnym. Z drugiej strony pamiętajmy, że natura dziecka tak bardzo się nie zmieniła i wciąż ciekawi je to samo, co interesowało jego rodziców. Dlatego, jeżeli ma taką możliwość, bawi się także zabawkami niepodłączonymi do prądu. 

Dodatkową zachętę może stanowić to, że niektóre z nich inspirowane są popularnymi grami wideo. Od lat popularnością cieszy się wirtualna rozgrywka w światach Minecrafta. Od pewnego czasu fani tej produkcji – a także inne dzieci – mogą sięgnąć po klocki, które w oczywisty sposób do niej nawiązują.

Klocki Minecraft

Gra wideo Minecraft od samego powstania, a upłynęło od tego czasu wiele lat, jest światowym fenomenem. Wiele czynników sprawiło, że nim się stała. Przede wszystkimi mnogość możliwości, jakie oferuje. Rozgrywka toczy się bowiem w tzw. otwartym świecie. Czyli gracz nie jest ograniczany linearną fabułą czy granicami stawianymi przez świat, lecz ma olbrzymie pole manewru. Zdobywa surowce i stwarza z nich budowle, wyrusza do walki lub też eksploruje nieskończenie wiele wymiarów.

Szybko wokół tytułu zebrała się wielka grupa fanów. Sami zaczęli tworzyć rozmaite modyfikacje gry, jeszcze bardziej wzbogacając zabawę i zacierające różnice między graczem a twórcą. Dla nich też powstało wiele gadżetów i przydatnych przedmiotów odwołujących się do Minecrafta. 

Jedną z ich kategorii są zabawki, a wśród nich na wyróżnienie zasługują choćby klocki.

Światowy potentat w tej branży, LEGO®, przygotował specjalną serię poświęconą tej grze. Za jej sprawą miłośnicy wirtualnej rozgrywki przeniosą swoje ulubione sześciany (z nich bowiem składa się w głównej mierze uniwersum Minecrafta) do świata jak najbardziej rzeczywistego. Odpoczną wówczas od komputera i na dłuższy czas opuszczą fotel dla gracza. Przekonają się w mig, że wymyślanie przygód i wcielanie się w rozmaitych bohaterów może być nie mniej, a wręcz jeszcze bardziej ekscytujące niż wpatrywanie się w monitor.

Klocki Minecraft – zestawy

Za sprawą licznych zestawów dziecko zbuduje świat i osadzi w nich pomysłowe historie. Zależnie od konkretnego produktu będą miały nieco inny charakter. 

Na przykład przy pomocy jednego z nich (“Bitwa o czerwony kamień”) przeniesie się do Netheru miejsca przypominającego piekło, jakie znamy z rozmaitych opowieści. Terytorium to przecinają rzeki utworzone z lawy, zatem zjawiają się w nim wyłącznie najwięksi śmiałkowie. Tym bardziej, że grasuje w nich prawdziwy postrach – golem skonstruowany z czerwonych bloków. Zmierzenie się z nim jest obowiązkowe, jeżeli się marzy o zdobyciu świnki skarbonki pękającej w szwach od nadmiaru drogocennych monet. 

 

 

Dziecko wybierze się również do pasieki (“Pasieka”), żeby zebrać miód robiony przez pracowite i dobroczynne pszczoły. Ale i to nie będzie takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Okolicę bowiem tyranizują inne pszczoły, złowrogie, o czym świadczą ich czerwone, przepełnione gniewem oczy. Gdy smyk wykaże się przebiegłością – również i te istoty pozostawi w pokonanym polu!

Dla odmiany może też się wcielić w herszta szajki rozbójników. Wraz z nimi uda się do kryjówki, by znaleźć kryjówkę przed pościgiem i opracować kolejny plan przynoszący śmiałej drużynie sławę i kosztowności. Pogłoska o ich skuteczności rozniesie się niebawem w całym sąsiedztwie!

Sprawdź nasze produkty

Sprawdź także