Witajcie na blogu Królestwa Dzieci!

zabawki na dwór

Zabawki na dwór

W tym roku zima się nieco przedłużyła, majówka nie była taka, jaką ją sobie wymarzyliśmy. Niemniej przymrozki mają się już skończyć. Powoli bowiem nadchodzi lato. Oczekiwaliśmy go od długich miesięcy – a szczególnie robiły to nasze pociechy. Kiedy na dworze było zimno i mokro, przesiadywały często w domu. Wówczas budowały z klocków zamki i pałace oraz często grały w planszówki. Zabawki te wciąż się przydadzą, ale obecnie smyki interesują się raczej tymi, z którymi wyjdą na świeże powietrze. 

Zabawki na dwór dla dzieci

Cieplejszą wiosną i letnią porą dzieci chcą zwykle jak najwięcej czasu spędzać poza domem. Wracają na chwilę, by zjeść obiad lub wziąć kanapkę, i znów pędzą na dwór, by jak najszybciej kontynuować zabawę. Podczas niej czas płynie im bardzo szybko. Kładąc się w końcu spać, zastanawiają się, co będą robiły, gdy tylko wstaną. Może w pełni sobie tego nie uświadamiają, ale pewnie przeczuwają, że przebywanie na słońcu i oddychanie czystym powietrzem dobrze na nie wpływa. Rzeczywiście, należy przecież pamiętać, jak ważne jest prawidłowe dotlenienie organizmu – zwłaszcza w przypadku ludzi, którzy dorastają. Poza tym światło słoneczne stanowi główne źródło witaminy D3 (stąd też nazywamy ją “słoneczną”). Ten organiczny związek chemiczny odpowiada między innymi za mineralizację kości. Powstaje, gdy promienie słońca łączą się z cholesterolem, w efekcie czego wytwarza się pożądana energia.

Na zewnątrz maluchy mogą też sobie pozwolić na więcej ruchu. Nie ograniczają ich już ściany domu czy sufit. Dlatego też wśród zabawek na dwór znajduje się wiele produktów, przy pomocy których nasza pociecha ćwiczy sprawność, koordynację ruchową i siłę mięśni. Umożliwiają jej to proste wehikuły. Do najmłodszych skierowane są produkty reklamowane jako “trzy w jednym”, czyli takie, których szkrab użyje w formie hulajnogi, jeździka bądź też rowerku. Mniejsze dzieci chętnie też przemieszczają się na pojazdach biegowych oraz trójkołowych hulajnogach z serii magic scooter – których atrakcyjność podkreślają świecące się kółka. Dużym zainteresowaniem u naszych milusińskich cieszą się także rozmaite pojazdy na pedały. Dziecko zasiądzie więc do gokarta i, pedałując, poczuje się jak prawdziwy rajdowiec, który rywalizuje o puchar.

Rozwijaniu się dziecka sprzyja także aktywne korzystanie z urządzeń przygotowanych na placach zabaw. Co ciekawe, istnieje też możliwość stworzenia małego parku rozrywki u siebie w ogródku. Przydatne do tego są takie urządzenia jak huśtawka-bocianie gniazdo, przenośna piaskownica czy też trampolina do skakania.

Nieco inną kategorię zabawek używanych na dworze stanowią te, które przeznaczone są do gry zespołowej. Smyki grające w drużynach złożonych ze swoich rówieśników uczą się, jak współpracować, by osiągnąć sukces – w tym wypadku wygrać mecz. Oferowane są kosze do koszykówki oraz bramki piłkarskie. Wielcy sportowcy często zaczynali przygodę ze swoimi dyscyplinami od zabawy na podwórku z kolegami i koleżankami. Wtedy też rodziło się w nich zamiłowanie do sportu. Warto, aby i nasza pociecha znalazła w nim upodobanie jeszcze jako kilkuletnie dziecko. 

 

 

Sprawdź także
Share on twitter
Share on pinterest
Share on facebook