POJAZDY ZABAWKOWE

Już małe dzieci przejawiają duże zainteresowanie pojazdami. Najpierw uczy się ich nazw, uczy się je rozpoznawać. Jak już umie mówić, zaczyna zadawać pytania, pragnąc poznać cały otaczający go świat. Podczas spaceru dostrzega samochody i autobusy. Z fascynacją spogląda, jak szybko się one poruszają. Natomiast podczas podróży na obrzeżach miast lub wizyt w malowniczych wioskach uwagę malucha przyciągają maszyny rolnicze.

Naturalne więc jest to, że zabawkowe pojazdy zaliczamy do ulubionych zabawek naszych dzieci. Wśród tego rodzaju produktów panuje duża różnorodność. Dla najmłodszych skierowane są pokaźne pojazdy o uproszczonych detalach, które poruszają się na dużych kołach. Niektóre z nich wydają sympatyczne dźwięki lub odgłosy, co oddziałuje i rozwija zmysły dziecka.

Zabawkowe pojazdy, o czym warto pamiętać, usprawniają jego motorykę oraz wyobraźnię przestrzenną.

Zabawkowy samochód

Pośród oferowanych pojazdów najliczniejszą grupę stanowią samochody. Mamy tu do wybory auto wyścigowe, furgonetkę, samochód ciężarowy oraz wiele innych. Dziecko, jako posiadacz jednego z nich, poczuje się niczym prawdziwy rajdowiec. Wymyśli trasy, których pokonanie będzie wymagało kunsztu manewrowania między przeszkodami. Smyk uczy się także, że pojazdy te pełnią różne funkcje. Śmieciarka pomaga utrzymać w mieście porządek, samochodem pożarniczym poruszają się strażacy, a jedno z autek… zbiera klocki!

Zabawkowy autobus

Pośród zabawkowy pojazdów nie może zabraknąć autobusu. Gdyby go nie było, iluż ludzi nie dotarłoby do pracy czy szkoły. Jego kierowca zatrzymuje się na wyznaczonych przystankach, aby zebrać wszystkich pasażerów. Jedne kursują wyłącznie w obrębie miasta, a kolejne udają się na zdecydowanie dalsze wyprawy. Natomiast dziecko pomknie swym autobusem aż do granic wyobraźni!

Zabawkowy traktor

Osobną grupę polecanych zabawek stanowią pojazdy, których używa się na roli Bez nich hodowla warzyw byłaby znacznie utrudniona. Dlatego tak trudno wyobrazić sobie krajobraz wsi bez kombajnów czy traktorów. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się dużą popularnością wśród naszych pociech. Dla młodszych mamy w ofercie pojazd na pedały, a tych już nieco starszych – wiernie odwzorowany model traktora.

 

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry