DRAGONS

Nasze pociechy interesują się przeróżnymi zwierzętami. Oglądają bajki z nimi w rolach głównych lub też z uwagą śledzą filmy dokumentalne. Zaciekawiają je zarówno duże drapieżniki jak i mniejsze zwierzątka, zupełnie niegroźne. Wśród pierwszych jest i miejsce dla stworzeń, które nigdy nie stąpały po ziemi, lecz zaludniły ludzką wyobraźnię. Są to między innymi smoki. 

W dużej mierze przypominają dinozaury, ale mają cechy, które je od nich odróżnia. Po pierwsze mają skrzydła – nieco podobne do tych, którymi posługiwał się pterodaktyl. Po drugie, i to jest chyba najbardziej fantastyczne – zioną ogniem. Smoki są z nami od stuleci, a nawet dłużej. Pojawiają się w starych mitach – na przykład dotyczących stworzenia świata – legendach oraz baśniach. 

Playmobil – Smoki

Skrzydlatych bestii nie brakuje też w świecie zabawek. Polecamy między innymi serię Playmobil ze smokami. Oparta została na popularnym filmie (Jak wytresować smoka) oraz jego kontynuacji w postaci serialu (Jeźdźcy Smoków). Poszczególne zestawy zawierają różne gatunki smoków. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem i budową – dzięki czemu mają inne zdolności – lecz także charakterem. Okazuje się, że nie wszystkie z nich są groźne i złoczynne. Występuje choćby sympatyczny, ale i odważny Szczerbatek, z którym zaprzyjaźnił się chłopiec oryginalnie nazwany Czkawką. Smok reprezentuje Nocną Furię i jest biały. 

Niech dziecko je wytresuje i wyruszy do boju, by ustanowić na świecie pokój i wyzwolić dobre smoki!

Ups, wygląda na to, że nie znaleźliśmy strony lub produktu, których szukasz.

Nie przejmuj się tym, sprawdź, jakie produkty aktualnie polecamy.